MENU
AL
BOOK NOW +355697086352
BOOK NOW
2

DAMAI SPA & WELLNESS

Zbuloni DAMAI SPA & WELLNESS tek GRAND BLUE FAFA RESORT

Në gjuhën Indoneziane “DAMAI” do të thotë “PAQE” gjeni paqen tuaj në DAMAI Spa & Wellness tek Grand Blue Fafa Resort. Më shumë se 1200 metra katrorë hapësire DAMAI Spa & Wellness është vendi më perfekt për tu relaksuar, për tu përkëdhelur,  për të hequr stresin dhe të ndihesh më i ri . Një vend modern, i ri dhe një nga qendrat më të mëdhaja Spa në Shqipëri, DAMAI krijon eksperienca unike me programe dhe trajtime të larmishme me stil dhe koncept Aziatik duke filluar nga masazhet Tajlandeze deri tek trajtimet e personalizuara Balineze.

Balanconi shqisat tuaja, përmiresoni vitalitetet, eksploroni koleksionin e Spa & Wellness përmes paketave Fafa të dizenjuara posacërisht nga stafi yne Aziatik profesionist dhe i përkushtuar.

Filloni udhëtimin tuaj të bukurisë dhe të shëndetit me ne!

MASAZHET KLASIKE

Masazhet klasike janë zgjedhjet më të mira për të provuar masazhet me origjinë nga vendet Aziatike si Bali, Tailanda dhe gjithashtu India.

Masazhet tradicionale janë përdorur ne breza dhe besohet se ndihmojnë në relaksimin e organeve të trupit, muskujve, zvogëlojnë dhimbjet e kokës, pagjumësinë dhe qarkullimin e gjakut.

Masazhet klasike përfshijnë:

 • Masazh Balinez
 • Masazh Sportiv
 • Masazh i refleksologjisë së këmbëve
 • Masazh Tai
 • Masazh Indian i kokës
 • Masazh i qafës, shpinës dhe shpatullave

Llojet e masazhit më sipër kanë përfitime, teknika dhe qëllime të ndryshme që ju të mund të shijoni trajtimet që ne ofrojmë në përputhje me nevojat e trupit tuaj.

MASAZHET UNIKE / TE VECANTA

Trajtojeni veten dhe thjesht shkrini streset me masazh unik që ndryshojnë nga masazhi klasik me kombinimin e produkteve bimore dhe organike.

Duke qenë në gjendje të shtoni përfitime në masazh vetë, ju mund të shijoni udhëtimin shumë-sensional duke stimuluar trupin, mendjen dhe shpirtin,

Lloji unik i masazheve:

 • Masazh Lomi – lomi
 • Masazh me topa bimor
 • Masazh me gure vullkanik
 • Masazh tai Aromaterapi
 • Masazh qirinjsh
 • Bambu masazh

Të gjitha llojet unike të masazheve më lart kanë teknika, qëllime dhe funksione të ndryshme në përputhje me nevojat e trupit tuaj.

FAFA SIGNATURE

Eshtë një brand i ri me trajtimeve të kombinuara dhe inovative nga kujdesi për lëkurën te shëndeti i cili është i pajisur me një larmi produktesh të markave të besueshme deri në trajtimet e personalizuara rituale.

Fafa Signature përfshin trahtime aromash, pastrime trupi, trajtime mjekësore, gura vullkanik, Akupunkturë dhe më shumë se 20 lloje të bimëve. Largoni stresin e padëshiruar në lëkurën tuaj dhe mendjen tuaj për të zbuluar shpirtin e shëndetshëm.

Ekuilibroni trupin tuaj, shijoni ndjenjën e shkëlqimit dhe dritës që meritoni në një trajtimin  dhe përvojën më të mirë që nuk e keni pare kurrë më parë.

Zbuloni paketat e FAFA Signature!

TRAJTIMET E VEÇANTA PER FEMIJET E VEGJEL

Janë trajtime që ne qëllimisht e kemi krijuar me masazh të plotë relaksues me lëvizje dhe presion të butë si dhe trajtime tërheqëse si çokollata dhe mjalti i cili është në gjendje të ofrojë një përvojë të re për fëmijët.